اپلیکیشن، ساخت میانبر  : امروزه بسیاری از وبسایت ها  برای کاربران خود یک اپلیکیشن هم ارائه میدهند تا کاربران بدون زحمت تایپ کردن هر باره آدرس در مرورگر گوشی خود خیلی سریع و با یک کلیک به وبسایت دسترسی داشته باشند.
اپلیکیشن ها برای گوشی های موبایل بهینه شده اند و مطالب سایت را به خوبی نشان می دهند.
البته امروزه تقریباً همه وبسایتها به صورت واکنشگرا طراحی می شوند بدین معنی که بدون نیاز به اپلیکیشن هم این وبسایتها در انواع گوشی های موبایل یا تبلت به خوبی دیده خواهند شد،
در نتیجه چنین سایتهایی بدون نیاز به اپلیکیشن هم برای کاربران قابل استفاده هستند و هیچ مشکلی ندارند.
همانطور که اشاره شد اپلیکیشن کار دسترسی سریع به یک وبسایت را آسان می کند.
اما ممکن است شما تعداد زیادی وبسایت مد نظرتان باشد که هر روزه به این وبسایتها سر می زنید و احتیاج دارید که سریع به این وبسایتها  در گوشی موبایل یا تبلت خود دسترسی داشته باشید، در اینصورت ناچارید اگر این سایتها دارای اپلیکیشن باشند آنها را در گوشی یا تبلت خود نصب کنید.
نصب تعداد زیادی اپلیکیشن روی گوشی یا تبلت موجب اشغال فضای زیادی از حافظه گوشی شما خواهد شد.
ممکن است بعضی از این اپلیکیشن ها دسترسی های غیرمجازی به فایل ها و سیستم گوشی شما ایجاد کنند و امنیت  گوشی شما را به خطر بیندازند.
ضمن اینکه نصب تعداد زیادی اپلیکیشن بر کارایی و سرعت گوشی یا تبلت تاثیر سوء خواهد گذاشت.
پس راه حل چیست؟
قابلیتی که هر گوشی یا تبلت هوشمند دارد و بسیاری از کاربران از آن غافل هستند اینست که از هر سایتی که شما بخواهید به راحتی و تنها با دو کلیک یک میانبر یا آیکون از سایت مورد نظر برای شما خواهد ساخت.
از طریق این میانبر شما خیلی سریع و بدون تایپ آدرس سایت در مرورگر و تنها با کلیک روی آیکون ایجاد شده در صفحه گوشی یا تبلت خود به سایت مورد نظر دسترسی پیدا خواهید کرد.
خوبی ساخت میانبر از سایت مورد نظر اینست که اولاً این میانبرها هیچگونه دسترسی به فایل های شما ندارند،
دوماً حجمی در حدود چند کیلوبایت دارند و ممکن است هزار میانبر به اندازه یک اپلیکیشن حجم نداشته باشند بنابراین کمترین مقدار از حافظه گوشی یا تبلت شما را اشغال می کنند و  همچنین هیچ تاثیر سوءی بر عملکرد گوشی یا تبلت شما ایجاد نخواهند کرد.
چگونه می توان یک میانبر از وبسایت ایجاد کنیم؟
ابتدا سایت مورد نظر را در مرورگر خود باز کنید (برای مثال sharinfo.ir )، سپس روی سه نقطه نشان داده شده در تصویر کلیک کنید.

 

باز کردن سایت در مرورگر گوشی اپلیکیشن

 

در پنجره باز شده روی گزینه : افزودن به صفحه اصلی ( اگر زبان گوشی شما انگلیسی باشد Add to main page  یا Add to home page ) کلیک کنید.

 

افزودن به صفحه اصلی اپلیکیشن

 

به همین سادگی از سایت مورد نظر یک میانبر (آیکون) در گوشی یا تبلت ساخته شده و از این به بعد فقط کافیست روی این میانبر کلیک کنید و مستقیماً وارد آن سایت شوید.

 

ساخت میانبر برای سایت اپلیکیشن