سایت در حال بارگذاری است ...

6 راهکار برای بهبود پایداری در معماری

 پایداری در معماری سلول خورشیدی

پایداری : لایحه Build Back Better (بهتر بسازید) دولت بایدن برای تقویت حفاظت از محیط زیست با توسعه زیرساخت های سبز ایجاد شد. بخشی از این سند شامل نظارت و به حداقل رساندن انتشار گازهای گلخانه ای ساختمان و آلودگی سطحی است.

متخصصان ساخت و ساز می توانند با اتخاذ شیوه های ساختمانی آگاهانه از محیط زیست، از مقررات جدید و آینده تبعیت کنند. سازندگان می توانند پایداری معماری را بهبود بخشند زیرا مهندسان و دانشمندان محیط زیست به توسعه دستگاه ها و مواد کم تاثیر ادامه می دهند. با گذشت زمان، به حداقل رساندن آلودگی ساختمانی می تواند به طور قابل توجهی اثرات تغییرات آب و هوا و سایر اشکال تخریب محیط زیست را کاهش دهد.

 

تقاضا برای معماری پایدار

نزدیک به 39 درصد از گازهای گلخانه ای در سراسر جهان از ساختمان ها منتشر می شود. حدود 28 درصد از آلودگی ناشی از گرمایش، سرمایش و سازه های روشنایی است. 11٪ اضافی از روند ساخت و ساز ناشی می شود.

هنگامی که گازهای گلخانه ای به اتمسفر حمله می کنند، توانایی آن را برای تولید دمای سطحی کافی برای زندگی محدود می کنند. زمین بر یک ترکیب جوی خاص متکی است که از اکوسیستم جهانی پشتیبانی می کند.

 پایداری در معماری گازهای گلخانه ای

به طور طبیعی، سیاره تابش مادون قرمز را جذب می کند و گرما تولید می کند. این برای گرم کردن سطح آن، حفظ فراوانی منابع و حمایت از همه گونه ها استفاده می شود. سپس جو انرژی اضافی را جمع آوری کرده و به فضا می فرستد.

گازهای گلخانه ای با افزایش نرخ تبادل نور به گرما در اتمسفر فرآیند را تغییر می دهند. آنها همچنین انرژی اضافی را در محیط نگه می دارند و آن را از طریق فرآیند تولید گرما دوباره فیلتر می کنند. انتشار گازهای گلخانه ای دمای زمین را در طول زمان افزایش می دهد.

گازهای گلخانه ای مربوط به ساخت و ساز از منابع مختلفی می آیند. ماشین آلات سنگین و وسایل نقلیه مورد استفاده در سایت های ساختمانی با سوخت های فسیلی کار می کنند و تولید گازهای گلخانه ای می کنند. یکی دیگر از منابع مهم آلودگی مصالح ساختمانی است. تولید و حمل و نقل باعث تخریب اتمسفر می شود.

طراحی، پوشش و وسایل مورد استفاده برای توسعه یک ساختمان نیز به ردپای کربن آن کمک می کند. معماران می توانند سازگاری با محیط زیست سازه ها را با پیروی از این شش اصل معماری پایدار بهبود بخشند.

 

1. از مصالح ساختمانی کم تاثیر استفاده کنید

سازندگان ممکن است به طور موثر آلودگی های مربوط به ساخت و ساز را با استفاده از مصالح ساختمانی سازگار با محیط زیست به حداقل برسانند. یکی از محصولات کم تاثیر عایق سلولزی است. این مواد از روزنامه‌های باطله  گرفته می‌شود و آلودگی محل دفن زباله را به حداقل می‌رساند.

تولید کنندگان کاغذ را با بورات درمان می کنند تا اشتعال پذیری و تداخل آن با آفات کاهش یابد. این درمان همچنین توسعه قالب را به حداقل می رساند، از محیط زیست و سلامت ساکنان محافظت می کند. متخصصان ساخت و ساز ممکن است از مواد بازیافتی اضافی برای کاهش ردپای کربن ساختمان استفاده کنند.

بسیاری از معماران محیط زیست از روش ساختارشکنی برای جمع آوری کالاهای مستعمل استفاده می کنند. افراد می توانند مواد را با هزینه کم خریداری کنند و از آنها در پروژه های جدید برای افزایش پایداری آنها استفاده کنند.

2. سقف های خنک را اضافه کنید

یک تکنیک جدید ساخت پشت بام شامل استفاده از مواد رنگ روشن یا بازتابنده برای محدود کردن جذب گرمای خورشیدی است. سیستم‌های گرمایش، تهویه و تهویه مطبوع منازل مسکونی (HVAC) سالانه حدود 441 میلیون تن گازهای گلخانه‌ای را منتشر می‌کنند. هنگامی که معماران از گرمای بیش از حد جلوگیری می کنند، می توانند مصرف انرژی کولر گازی (و آبی)  را به حداقل برسانند.

سقف های خنک به جای جذب، نور خورشید را منحرف می کنند و ساختمان ها را 50 درجه فارنهایت خنک تر نگه می دارند. آنها همچنین می توانند با انعکاس انرژی به محیط قبل از رسیدن به زمین از گرمای بیش از حد روی سطح جلوگیری کنند. فناوری پشت بام به طور موثر پایداری ملک را افزایش می دهد.

 

3. نصب سیستم های انرژی تجدیدپذیر

 پایداری در معماری توربین بادیمعماران همچنین می توانند سیستم های خورشیدی، بادی و زمین گرمایی را بر روی املاک مسکونی نصب کنند تا ردپای کربن آن ها به حداقل برسد. قرار دادن پنل های خورشیدی بر روی سقف ساختمان ممکن است اتکای آن به شبکه معمولی را کاهش دهد. سیستم های فتوولتائیک (PV) با جذب تابش خورشیدی و شل کردن الکترون ها، الکتریسیته بدون انتشار (گاز گلخانه ای) تولید می کنند.

سپس ذرات سست از طریق سیستم حرکت می کنند و جریانی از انرژی ایجاد می کنند. سیم ها جریان را گرفته و به برق قابل دسترس تبدیل می کنند. انرژی خورشیدی به ساکنان کمک می کند تا انتشار گازهای گلخانه ای و هزینه های آب و برق را کاهش دهند.

متخصصان ساخت و ساز همچنین می توانند با افزودن یک توربین بادی کوچک، پایداری ساختمان را بهبود بخشند. افراد می توانند تمام برق خود را از فناوری بدون انتشار در بسیاری از مناطق با باد شدید تامین کنند. آنها همچنین می توانند پمپ های حرارتی زمین گرمایی را برای کاهش آلودگی HVAC نصب کنند.

سیستم های کنترل دمای زمین گرمایی بر تمایز در گرمای سطحی و زیرسطحی تکیه دارند. این دستگاه یک پمپ حرارتی را به لوله های مدفون متصل می کند و به دمای صدها فوت زیر سطح دسترسی پیدا می کند. سیال مخصوصی در لوله ها گردش می کند و هوای گرم یا خنک تری را به سطح می رساند.

هنگامی که مایع به خانه می رسد، پمپ می تواند آن را به گرما تبدیل کند و دمای داخل خانه را کنترل کند. فناوری زمین گرمایی مانند انرژی خورشیدی و بادی، انتشار گازهای گلخانه‌ای کم یا اصلاً تولید نمی‌کند.

 

4. یک سیستم برداشت آب باران اضافه کنید

یکی دیگر از طراحی های پایدار ساختمان، تلاش های حفاظت از آب شیرین را افزایش می دهد. سیستم های جمع آوری آب باران اتکای ساکنان به منابع آب شهری را کاهش می دهد. آنها با جمع آوری آب باران در بشکه ها کار می کنند.

ساختار بشکه آب را مستقیماً به دستگاه های آبیاری یا سیستم های فیلتراسیون منتقل می کند. هنگامی که آب باران از طریق یک تصفیه کننده فیلتر می شود، ساکنان می توانند از آن برای شستشو، حمام کردن و مصرف استفاده کنند. معماران همچنین می‌توانند صفحات باران، ناودان‌ها و شیب‌ها را نصب کنند تا آب طوفان را از پایه خانه به سمت سیستم جمع‌آوری آب باران هدایت کنند.

متخصصان ساخت و ساز همچنین می توانند از این سیستم برای کاهش سطح رطوبت بناء همراه با تکنیک های مدیریت کارآمد، حفظ مصالح در طول زمان استفاده کنند. آنها ممکن است آسیب را کاهش دهند و طول عمر یک سازه را افزایش دهند و ضایعات غیر ضروری را به حداقل برسانند. علاوه بر این، تکنیک های مدیریت رطوبت بناء همراه با سیستم های جمع آوری آب باران می تواند رواناب را کاهش داده و از اکوسیستم های محلی محافظت کند.

 

5. در تمرینات هدایت مدولار شرکت کنید

معماران علاوه بر این می توانند با درگیر شدن در ساخت و ساز مدولار، پایداری پروژه را افزایش دهند. عمل ساختن در یک انبار، دور از محل ساخت و ساز اتفاق می افتد. حرفه ای ها خانه ای را در ماژول ها ایجاد می کنند و آنها را در محل به هم  متصل می کنند.

تکنیک ساخت و ساز (مدولار)  به طور قابل توجهی پایدارتر است زیرا ضایعات مواد را کاهش می دهد و از اجزای بازیافتی استفاده می کند. همچنین با استفاده از ماشین‌های سنگین کمتر و توسعه پروژه‌های بیشتر، انتشار گازهای گلخانه‌ای را به حداقل می‌رساند. سازندگان همچنین می‌توانند به مهر و موم بسته‌تری دست یابند و در طول زمان اتلاف انرژی را کاهش دهند.

 

6. لوازم هوشمند را نصب کنید

متخصصان ساخت و ساز همچنین می توانند لوازم هوشمند را به خانه ها اضافه کنند تا بهره وری انرژی آنها را افزایش دهند. اجاق‌های هوشمند حاوی دوربین‌ها و دماسنج‌های داخلی هستند که اطلاعات را مستقیماً به تلفن هوشمند ساکنان می‌رسانند. این ویژگی نیاز به باز کردن فر را کاهش می دهد و اتلاف حرارت را به حداقل می رساند.

آنها همچنین می توانند ترموستات های هوشمند را برای کاهش انتشار گازهای گلخانه ای HVAC نصب کنند. این فناوری به سیستم کنترل خانه متصل می شود و دمای داخل خانه را بر اساس آب و هوا و میزان اشغال آن تنظیم می کند. با گذشت زمان، دستگاه ها به طور قابل توجهی ردپای کربن سازه را کاهش می دهند و هزینه های آب و برق را کاهش می دهند.

 

چگونه شروع به ساخت یک خانه پایدار کنیم؟

هنگامی که آماده شروع ساخت خانه های پایدار هستید، می توانید با یافتن ارائه دهندگان مواد بازیافتی محلی در منطقه خود شروع کنید. سپس، خدمه خود را برای استفاده از شیوه‌های ساختمانی کم‌تأثیر آموزش دهید تا خطا و ضایعات مواد را به حداقل برسانید. در نهایت، سازندگان می توانند برای کاهش انتشار گازهای گلخانه ای در محل و بهبود سازگاری با محیط زیست خود، در ماشین آلات، ابزار و وسایل برقی ساختمانی سرمایه گذاری کنند.

منبع:   construction21.org

اسکلت بتنی و اشتباهات رایج در حین اجرای آن

amir aziznezhad

7 مطلب منتشر شده

درباره این مطلب نظر دهید !